Dodaj Lotnisko na pulpit
Dodaj

Gliding team

W 2006 roku powołano pierwszy w Polsce profesjonalny team szybowcowy – Gliding Team Klinika Kolasiński.
Jej założycielem jest pilot szybowcowy Jerzy Kolasiński uprawiający sport szybowcowy od 1972 roku.
Celem projektu jest stworzenie takich warunków, by sport szybowcowy był uprawiany w sposób właściwie zorganizowany z respektowaniem zasad ekonomii i nowoczesnych metod treningowych. „Wszak szybownictwo to nie bujanie w chmurach realizowane przez garstkę zapaleńców, lecz sport polegający na wykorzystywaniu siły natury.” Zawodnicze latanie szybowcami to sport, w którym nie tylko walczy się z czasem i z konkurentami, ale także jest to mierzenie się samym z sobą.
Dodatkową wartością teamu jest wspieranie osób niepełnosprawnych. Za sterami szybowca stają się oni równoprawnymi uczestnikami sportowej rywalizacji.
Trzecim filarem działalności Gliding Teamu są realizowane od wielu lat wyprawy do krajów tak egzotycznych takich jak RPA czy Namibia. To właśnie tam istnieją doskonałe warunki, by podejmować próby bicia rekordów krajowych i światowych.

Członkowie stanowiący zespół Gliding Teamu to utytułowani piloci, rekordziści i wielokrotni mistrzowie Polski, Europy, a także Świata wśród, których wymienić można takie postacie jak: Janusz Centka, Adam Czeladzki, Jacek Flis, Tomasz Krok, Łukasz Grabowski, Łukasz Wójcik, a także dr Jerzy Kolasiński.

Szybownictwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem ludzi na całym świecie. Jest to sport o cechach prawdziwej sportowej rywalizacji opartej na umiejętności współgrania z naturą przez osoby o szczególnych predyspozycjach do przebywania w przestworzach. Do doskonałych wyników dochodzi się tu ciężka pracą połączoną z niespotykanym talentem. Wszystkie te wartości wspiera w swych działaniach Gliding Team.

>>> Kąkolewo – start szybowca MUCHA 100A