Dodaj Lotnisko na pulpit
Dodaj

Koła naukowe PP

Lotnisko w Kąkolewie łączy w sobie funkcje zarówno rozwojowe jak i badawcze poprzez aktywne wspieranie działalności kół naukowych Politechniki Poznańskiej. Koła naukowe zrzeszają studentów zainteresowanych poszerzaniem wiedzy, prowadzeniem badań naukowych oraz realizowaniem dodatkowych projektów, których zakres wykracza ponad podstawowe treści nauczania. Członkowie kół nie tylko skupiają się na badawczej pracy. Biorą także udział w licznych akcjach charytatywnych oraz wydarzeniach kulturalnych promujących naukę i jej osiągnięcia wśród dzieci i młodzieży.

Jednym z kół naukowych działającym na lotnisku w Kąkolewie jest Akademicki Klub Lotniczy zrzeszający pasjonatów lotnictwa, którzy swoją pasję i myśl inżynierską wcielają w rzeczywistość. Integralną częścią AKL jest sekcja Aerodesign specjalizująca się w budowie bezzałogowych statków powietrznych ( http://www.aerodesign.put.poznan.pl/aerodesign-coto/ ).

Dla fascynatów rakiet w 2018 roku zostało powołane koło naukowe PUT Rocketlab. Koło realizuje swoje projekty i badania nad rakietą o hybrydowym/ciekłym napędzie własnym do zawodów SA Cup.

Z kolei koło PUT Motorsport zajmuje się budową pojazdów do zawodów Formuła Student. Są to jednomiejscowe bolidy o napędzie spalinowym, bądź elektrycznym projektowane od podstaw przez studentów.