Dodaj Lotnisko na pulpit
Dodaj

Szkoły i przedszkola

Lotnisko w Kąkolewie zaprasza do siebie wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat jego działalności. Są u nas mile widziani zarówno najmłodsi odkrywcy, jak i starsi miłośnicy lotnictwa.

W ramach wycieczek organizowanych we współpracy ze szkołami i przedszkolami każdy uczestnik ma możliwość zapoznania się z infrastrukturą lotniska, jego otoczeniem i sposobem funkcjonowania. Co więcej, to niezapomniana okazja, aby obejrzeć samoloty z bliska, czy nawet usiąść za ich sterami.

Zwiedzanie może być przygodą, nie tylko dla najmłodszych. Na naszym lotnisku realizowane są również spotkania z uczniami szkół technicznych w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Politechnikę Poznańską. Uczniowie wielkopolskich szkół uczestniczą w zajęciach specjalistycznych w innowacyjnych technologicznie laboratoriach. W Kampusie Kąkolewo, mają okazję poznać zaplecze laboratoryjne oraz dowiedzieć się więcej o samolotach, szybowcach i statkach bezzałogowych.

Wśród wydarzeń dla najmłodszych, szczególnym zainteresowaniem cieszy się również Noc Naukowców, podczas której odbywają się liczne pokazy studentów i naukowców Politechniki Poznańskiej, wśród których znajdują się m.in. zespoły PUT Motorsport, Akademicki Klub Lotniczy, czy Ośrodek Badań Robotów Kosmicznych.

W przypadku pytań zapraszamy do zakładki KONTAKT.